ramsari
11 فروردین 1402 - 23:03

کرملین: اخراج خبرنگاران روسی از آمریکا اشتباه است

سخنگوی ریاست جمهوری روسیه اعلام کرد دلیلی برای اخراج خبرنگاران روسی از آمریکا وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، سخنگوی ریاست جمهوری روسیه رویکرد آمریکا در قبال بازداشت خبرنگار خود در این کشور را مورد انتقاد قرار داد.

«دیمیتری پسکوف» سخنگوی ریاست جمهوری روسیه امروز جمعه در واکنش به درخواست وال استریت ژورنال برای اقدام متقابل علیه روزنامه نگاران روسی اعلام کرد که اخراج همه خبرنگاران روسی دارای حسن نیت از آمریکا پس از دستگیری خبرنگار وال استریت ژورنال در روسیه، اقدامی پوچ و اشتباه خواهد بود.

سخنگوی ریاست جمهوری روسیه تاکید کرد که وضعیت این روزنامه‌نگار دستگیر شده واضح است. وال استریت ژورنال آزاد است که درخواست اخراج همه روزنامه‌نگاران روسی را مطرح کند، البته این اتفاق نباید بیفتد. هیچ دلیلی برای این وجود ندارد.

پسکوف ادامه داد که نقض قانون و تلاش برای زیر پا گذاشتن محدوده فعالیت‌های قانونی موضوعی کاملاً متفاوتی است.

سخنگوی کرملین در عین حال یادآور شد که محدود کردن حقوق خبرنگاران دارای حسن نیت اقدامی اشتباه خواهد بود.

پسکوف خاطرنشان کرد که همه روزنامه نگاران خارجی معتبر با هیچ محدودیتی برای فعالیت در روسیه مواجه نیستند و کاملاً خوب کار می‌کنند.

بر اساس بیانیه سرویس امنیت فدرال روسیه، «ایوان گرشکویچ» شهروند آمریکایی متولد سال ۱۹۹۱ و خبرنگار دفتر روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال به اتهام جاسوسی برای دولت آمریکا بازداشت شده است.

طبق این بیانیه، این روزنامه نگار به دستور آمریکا، اطلاعات محرمانه را درباره فعالیت‌های یک شرکت وابسته به مجتمع نظامی-صنعتی روسیه جمع آوری کرده بود و هنگام تلاش برای جمع آوری اطلاعات طبقه بندی شده، در شهر یکاترینبورگ مسکو بازداشت شد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1120184