ramsari
20 اسفند 1401 - 10:38

متخلفان چهارشنبه سوری تا پایان تعطیلات عید در بازداشت خواهند بود

کرمانشاه- دادستان کرمانشاه با اشاره به برخورد قاطع قضایی با متخلفان چهارشنبه آخر سال، گفت: متخلفان چهارشنبه سوری تا پایان تعطیلات عید در بازداشت خواهند بود.

به گزارش خبرگزاری مهر، شهرام کرمی با اشاره به در پیش بودن چهارشنبه سوری (آخرین چهارشنبه سال)،اظهار کرد: متأسفانه چهارشنبه سوری به عنوان یک سنتی دیرینه در بین مردم ایران در سال‌های اخیر کارکرد اصیل خود را از دست داده و با هنجارشکنی‌ها و به خطر افتادن جان افراد زیادی همراه شده است.

وی ادامه داد: عدم فرهنگ سازی و رعایت نکردن نکات ایمنی و بی توجهی به هشدارها باعث شده تا هرساله در این شب افراد زیادی یا مصدوم شوند و یا جان خود را از دست دهند و خانواده‌های زیادی در آستانه سال جدید داغدار می‌شوند.

دادستان کرمانشاه تاکید کرد: برخی هنجارشکنان در این شب دست به اقداماتی می‌زنند که شادی مردم را به غم و عزا تبدیل می‌کنند.

وی با هشدار به افراد سودجویی که اقدام به توزیع مواد محترقه خطرناک در بین مردم بویژه جوانان و نوجوانان می‌کنند، اعلام کرد: این افراد با تولید، نگهداری و یا توزیع مواد محترقه و آتش زای غیر استاندارد امنیت شهروندان را با تهدیدات جدی روبرو می‌سازند.

کرمی افزود: بنابراین در راستای حفظ امنیت جانی و مالی مردم و حسب ماده یازده و تبصره ماده ۱۲ قانون مجازات قاچاق اسلحه و مهمات و دارندگان سلاح و مهمات غیرمجاز ضابطین دستگاه قضائی باید نسبت به کشف و انهدام باندهای قاچاق مواد محترقه، شناسایی عوامل و مراکز ساخت، شناسایی انبارها خودروهای فروشنده مواد محترقه و آتش را و مقابله با تهیه و فروش مواد منفجره و محترقه غیر استاندارد و غیر مجاز در سطح استان اقدام و با برخورد قانونی و پلمب و انبارها انجام گیرد.

وی ادامه داد: افرادی که بدون توجه به تذکر و هشدارها اقدام به برپایی تجمع در چهارشنبه آخر سال و برهم زدن نظم و امنیت و آرامش مردم می‌کنند، برخوردی جدی و قاطع صورت خواهد گرفت.

دادستان کرمانشاه با تاکید بر اینکه برای متخلفان چهارشنبه سوری مجازات سختی در پیش خواهد بود، تصریح کرد: این افراد در صورت دستگیری تا پایان تعطیلات نوروزی در بازداشت به سر خواهند برد و اگر سرنشینان خودرویی تخلف کنند، علاوه بر دستگیری خود آنها خودرویشان هم توقیف خواهد شد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1085635